Deníček

Bludný kruh

25. ledna 2014 v 15:32 | Emma


Kdo by to tak, Emmo, řekl.
Kdo by řekl, že to tak musí být.
Kdo by jen řekl, že do toho skočíš ty.


Kdybych na Světě přání mohla jedno mít, přála bych si jeden jediný den, který bych změnila. Rozhodla bych se jinak. Nevzdávala bych to. Ale už je to tak, jak to je.

Dobrovolně jsem se vzdala tří let a nechala si vzít chvíle, za které bych byla tak šťastná. Nechala jsem si vzít hrdost svých rodičů a lidí kolem mne. Přišla jsem o maturitní ples, přišla jsem - ano, o maturitu, která mne stejně čeká, ale přišla jsem o možnost být letos již vysokoškolákem. Jen kvůli své umíněnosti budu k tomu odpornému ústavu připoutána ještě další 3 roky, po letech třech. Jsem tak hrozně hloupá.

Nemluvím o tom zklamání a poučných komentářích, kterými mě lidé deptají. Já, jako osoba taková, si vše beru moc osobně. Vadí mi znemožnění se, vadí mi pouhopouhý pocit, že něco dělám špatně, vadí mi, když se mi něco nepovede a když nemůžu být dobrá. Vždy jsem chtěla být víc než dobrá, ale nikdy jsem si tak nepřipadala. Ani jako průměrně dobře obyčejná holka.

Kdybych jen tenkrát nemlčela a snažila se mluvit. Myslím, že je hrozné, vědět, co se stane, když zachybujete, víte, že máte 90% možnost, že se přes problém dostanete, ale vaše zbabělost a bezmoce zasahují nejméně 80% a vy se tomu poddáte. Ačkoliv jsem vše uměla, mlčela jsem. Vzdala jsem to a nevypadlo ze mne ani slovo, i když všichni věděli, že to prostě vzdávám. Patřila jsem mezi nejlepší studentky ve třídě. Teď už tomu ale tak není.

Myslím, že tuhle situaci nedokáže pochopit opravdu nikdo, i kdyby se sebevíc snažil. Nikdo, kdo si tím neprošel. Děláte cosi, pro co nemáte ani jeden jediný důvod, sami netušíte, proč to děláte, víte, že to nemůžete přece udělat, ale děláte to. Záměrně toho litujete, nesnášíte se a trestem vám je to, že uděláte zase úplně to samé.

Je to takový jeden velký začarovaný kruh všeho..
 
 

Reklama